AS16-30-01
AS16-30-01
AS16-30-01 (1SBL121001R2601)
ADET
Artır Azalt
AÇIKLAMA:
-AS16 kontaktörleri esas olarak 3 fazlı motorları kontrol etmek için ve genellikle 690 V AC veya 220 V DC'ye kadar güç devrelerini kontrol etmek için kullanılır.
- AS ... serisi 1-yığın 3-kutuplu kontaktörler blok tipi tasarıma sahiptir.
-NC ayna kontakları uyumlu IEC 60947-4-1 Ek F ile birlikte)
- Kontrol devresi: AC lamine mıknatıs devresi ile çalıştırılır
- Aksesuarlar: geniş bir aksesuar yelpazesi mevcuttur.
Teknik:
Ana Kontak Sayısı NO:3
Ana Kontak Sayısı NC:0
Yardımcı Kontak Sayısı NO:0
Yardımcı Yardımcı Kişi Sayısı NC:1
Standartlar: IEC 60947-1 / 60947-4-1 ve EN 60947-1 / 60947-4-1, UL 508, CSA C22.2 N 14
Nominal Çalışma Gerilimi:
Yardımcı Devre 690 V
Ana Devre 690 V
Nominal Frekans (f):
Yardımcı Devre 50/60 Hz
Ana Devre 50/60 Hz
Geleneksel Serbest Hava Termal Akımı ( Ith ):
acc. IEC 60947-4-1'e göre, Açık Kontaktörler q = 40 C 25 A
acc. IEC 60947-5-1'e göre, q = 40 C 10 A
Nominal Çalışma Akımı AC-1 (I e ):
(690 V) 40 C 24 A
(690 V) 60 C 20 A
(690 V) 70 C 16 A
Nominal Çalışma Akımı AC-3 (I e ):
(220/230/240 V) 60 C 15,7 A
(380/400 V) 60 C 15,5 A
(415 V) 60 C 15,5 A
(440 V) 60 C 13,6 A
(500 V) 60 C 12,5 A
(690 V) 60 C 9 A
Nominal Çalışma Gücü AC-3 (P e ):
(220/230/240 V) 4 kW
(400 V) 7,5 kW
(415 V) 7,5 kW
(440 V) 7,5 kW
(500 V) 7,5 kW
(690 V) 7,5 kW
Nominal Çalışma Akımı AC-15 (I e ):
(220/240 V) 4 A
(24/127 V) 6 A
(400/440 V) 3 A
(500 V) 2 A
(690 V) 2 A
Anma Kısa Süreli Dayanım Akımı (I cw ):
40 C Ortam Sıcaklığı, Serbest Havada, Soğuk Durumda 10 s 124 A
40 C Ortam Sıcaklığı, Serbest Havada, Soğuk Durumda 15 dakika 24 A'da
40 C Ortam Sıcaklığı, Serbest Havada, a Soğuk Durum 1 dakika 55 A
-de 40 C Ortam Sıcaklığı, Serbest Havada, Soğuk Durumda 1 s 250 A
-de 40 C Ortam Sıcaklığı, Serbest Havada, Soğuk Durumda 30 s 75 A
için 0,1 s 140 A
1 s 100 A için
Maksimum Kopma Kapasitesi:
cos phi = 0.45 (cos phi = Ie> 100 A için 0.35) 440 V 155 A'da
cos phi = 0.45 (cos phi = Ie> 100 A için 0.35) 690 V 90 A'da
Maksimum Elektrik Anahtarlama Frekansı:
AC-1600 saatte 600 devir
AC-15 Saatte 1200 devir
AC-2 / AC-4 Saatte 300 devir
AC-3 Saatte 1200 devir
DC-13 900 devir / saat
Nominal Çalışma Akımı DC-13 (I e ):
(110 V) 0,55 A / 60 W
(220 V) 0,27 A / 60 W
(125 V) 0,55 A / 69 W
(24 V) 6 A / 144 W
(250 V) 0,27 A / 68 W
(48 V) 2,8 A / 134 W
(72 V) 1 A / 72 W
Nominal İzolasyon Gerilimi (U i ):
acc. UL / CSA 600 V
acc'ye göre IEC 60947-4-1 ve VDE 0110'a (Gr. C) 690 V
acc. IEC 60947-5-1 ve VDE 0110'a (Gr. C) 690 V
Nominal Darbe Dayanım Gerilimi (U imp ):6 kV
Maksimum Mekanik Anahtarlama Frekansı:Saatte 3600 döngü
Anma Kontrol Devresi Gerilimi (U c ):
50 Hz 230 V
60 Hz 230 V
İşletmek Zaman:
Bobin Enerjisi ve NC Kontak Kapatma
Arası 7 ... 22 ms
Bobin Enerjisi ve NO Kontak Açma Arası 5 ... 19 ms Bobin Enerjisi ve NC Kontak Açma
Arası 6 ... 18 ms Bobin Enerjisi ve NO Kontak Kapatma Arasında 9 ... 24 ms
Bağlantı Kapasitesi Ana Devresi:Yalıtımlı Yüksüklü
Esnek 1x 0,75 ... 2,5 mm Yalıtımlı Yüksüklü Esnek 2x 0,75 ... 1,5 mm Yüksüklü
Esnek 1 / 2x 0,75 ... 2,5 mm
Sert 1 / 2x 0,75 ... 4 mm
Bağlantı Kapasitesi Yardımcı Devresi:
Yüksüklü
Esnek 1 / 2x 0,75 ... 2,5 mm Yalıtımlı Yüksüklü Esnek 1x 0,75 ... 2,5 mm
Yalıtımlı Yüksüklü Esnek 2x 0,75 ... 1,5 mm
Sert 1 / 2x 0,75 ... 2,5 mm
Bağlantı Kapasitesi Kontrol Devresi:
Yüksüklü
Sert 1 / 2x 0,75 ... 2,5 mm
Tel Sıyırma Uzunluğu:
Yardımcı Devre 9 mm
Kontrol Devresi 9 mm
Ana Devre 9 mm
Koruma derecesi:
acc. IEC 60529, IEC 60947-1, EN 60529 Yardımcı Terminaller IP20
acc. IEC 60529, IEC 60947-1, EN 60529 Bobin Terminalleri IP20
acc. IEC 60529, IEC 60947-1, EN 60529 Ana Terminaller IP20'ye
Terminal Türü:
Vidalı Klemensler
Boyutlar:
Ürün Net Genişliği:45 mm
Ürün Net Derinliği / Uzunluğu:72.5 mm (milimetre)
Ürün Net Yüksekliği:68 mm